REKLAM ALANI
AntalyaHaberim

Down sendromlu özel öğrenciler, farkındalık yürüyüşü için çorapları süslediler

MURATPAŞA BELEDİYESİ ADALYA VAKFI ÖZEL GEREKSİNİMLİ BİREYLER SOSYAL DESTEK YAŞAM MERKEZİ’NİN DOWN SENDROMLU ÖĞRENCİLERİ 21 MART DÜNYA DOWN SENDROMU FARKINDALIK GÜNÜ İÇİN RENGARENK ÇORAPLARI DİLEDİĞİNCE SÜSLEDİ. ÖĞRENCİLER, FARKINDALIK GÜNÜNDE, SÜSLEDİKLERİ ÇORAPLARLA AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ’NDE (AÜ) DÜZENLENECEK NEŞELİ AYAKLAR YÜRÜYÜŞÜNE KATILACAK.

Muratpaşa Belediyesi Adalya Vakfı Özel Gereksinimli Bireyler Sosyal Destek Yaşam Merkezi’nin down sendromlu öğrencileri 21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü için rengarenk çorapları dilediğince süsledi. Öğrenciler, farkındalık gününde, süsledikleri çoraplarla Akdeniz Üniversitesi’nde (AÜ) düzenlenecek neşeli ayaklar yürüyüşüne katılacak.
21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü’ne hazırlanan merkezde down sendromlu öğrenciler ve aileleri, 21 Mart Pazartesi AÜ kampüsünde yapılacak neşeli ayaklar farkındalık yürüyüşü için bir araya geldi.
Yürüyüşte ellerine geçirdikleri rengarenk çoraplarla yürüyecek çocuklar, seçtikleri çoraplara ailelerinin ve eğitmenlerin desteğiyle ponponlar dikti, kağıttan kestikleri çiçekleri, kelebekleri yapıştırdı. Çocuklar, bir kez daha down sendromunun hastalık değil genetik farklılık olduğu mesajını verirken velilerden Ayşe Özer, yaklaşık 8 yıldır Adalya Vakfı’nın programlarına katıldığını belirterek, “Buradaki etkinliklerimiz, kızım ve diğer çocuklarımız için çok güzel oluyor. 21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü için kızımla çoraplarımızı süsledik” dedi.
Pazartesi günü AÜ kampüsünde gerçekleşecek ‘Neşeli ayaklar farkındalık yürüyüşü’ Edebiyat Fakültesi’nden başlayacak. Muratpaşa Belediyesi, Adalya Vakfı, Antalya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Özgecan Aslan Gençlik Merkezi’nin birlikte gerçekleştireceği etkinlik, yürüyüşün ardından konserlerle devam edecek.

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ