REKLAM ALANI
AntalyaHaberim

Üniversiteli Dağcılar Kızlar Sivrisi’ne tırmandı

AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ DAĞCILIK TOPLULUĞU TARAFINDAN GELENEKSEL OLARAK DÜZENLENEN ÜNİVERSİTELER ARASI KIZLAR SİVRİSİ KIŞ TIRMANIŞI ŞENLİĞİ’NİN BU YIL 27’NCİSİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

Akdeniz Üniversitesi Dağcılık Topluluğu tarafından geleneksel olarak düzenlenen üniversiteler arası Kızlar Sivrisi Kış Tırmanışı Şenliği’nin bu yıl 27’ncisi gerçekleştirildi.
Akdeniz Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı bünyesinde faaliyet gösteren Dağcılık Topluluğu tarafından geleneksel olarak düzenlenen üniversiteler arası Kızlar Sivrisi Kış Tırmanışı’nın bu yıl 27’ncisi düzenlendi. 25-27 Şubat tarihlerinde gerçekleştirilen tırmanışa Akdeniz Üniversitesi Dağcılık Topluluğu üyelerinin yanısıra Türkiye’nin farklı bölgelerinden üniversite öğrencileri katıldı. Elmalı ilçesinde bulunan 307 metre yüksekliğindeki Beydağları’nın en yüksek noktası Kızlar Sivrisi’ne tırmanmak üzere 25 Şubat’ta yola çıkan dağcılar zirve denemesi yaparak 27 Şubat’ta tırmanışı tamamladı.

“Uzun yıllar sürdürmeyi hedefliyoruz”
Uzun soluklu olarak düzenlenen bu etkinliği pandemi şartlarına rağmen bu yıl da düzenlemiş olmaktan mutluluk duyduklarını belirten Dağcılık Topluluğu Başkanı Benyamin Ansari, “Ülkemizin farklı bölgelerinden ve üniversitelerinden olmak üzere, şenliğimize katılım gösteren tüm dağcı arkadaşlarımıza ve bu süreçte bizden desteklerini esirgemeyen Akdeniz Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı’na çok teşekkür ederiz. Ayrıca bu organizasyonda büyük emeği geçen tüm AKÜDAK ailesine, kurucu hocalarımız ve tüm eğitmenlerimize de teşekkür ederiz. Dağcılığa gönül vermiş insanlarla, dağcılık felsefesini ve disiplinini paylaştığımız şenliğimizi, daha uzun yıllar boyunca da sürdürmeyi hedefliyoruz” diye konuştu.

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ